Як підібрати потужність радіаторів опалення
Для безпечної роботи опалювальної системи приміщення і досягнення температури комфортного перебування всередині цього приміщення необхідно правильно підібрати опалювальні радіатори, тобто визначити кількість радіаторів, а також їх потужність.
Типи радіаторів вже детально розглядалися нами в статті «Переваги сталевих радіаторів». Коротко повторимо – радіатори випускаються наступних типів: чавунні, сталеві, алюмінієві, біметалеві. Сталеві радіатори, представлені в нашому магазині, поділяються на секційні і панельні.
Як правило, найпростіший метод визначення кількості радіаторів для квартири або будинку – підрахунок кількості вікон, – вони повинні бути рівними. Тому, якщо в приміщенні кілька вікон, то батареї краще розмістити під кожним, оскільки основні втрати тепла відбуваються через вікна.
Також іноді встановлюються радіатори в передпокоях без вікон у разі відсутності тамбура або не опалювальної сходової клітки. Ванні кімнати без вікон, як правило, опалюються полотенцесушителямі.
Після того як Ви визначилися з кількістю радіаторів необхідно розрахувати їх потужність.
Розрахунок потужності необхідний для зіставлення її з потужністю пропонованих нами радіаторів (в кожному оголошенні, в таблиці «технічні Характеристики» вказана потужність радіаторів (Вт)). Наведений нижче приклад №1 розрахунку можна застосувати для панельних і секційних радіаторів.
Приклад №1:
Стандартна норма теплової потужності на опалення 1 м3 приміщення для всієї території України приймається - 41 Вт. Ця норма затверджена для житлових будинків, в яких застосовані енергозберігаючі технології. Для не утеплених, кутових і приміщень, що не оснащені енергозберігаючими склопакетами потужність необхідно збільшити на 20%.
Припустимо, площа кімнати з двома вікнами 30 м2, висота 2,8 м, тоді її обсяг становить:
30 м2 х 2,8 м = 84 м3
Теплова потужність опалювальних приладів для такої кімнати становить:
84 м3 х 41 Вт/м3 = 3444 Вт
Оскільки в приміщенні два вікна, можна під кожним вікном встановити по одному сталевого панельного радіатора УРП-1 1700. Теплова потужність одного такого радіатора становить 1770 Вт, тобто два радіатора забезпечать комфортну температуру всередині приміщення:
1770 Вт х 2 = 3540 Вт
Приклад №2:
Для секційних радіаторів можна застосувати ще більш простий метод розрахунку, який полягає у розрахунку кількості секцій радіатора: 1 секція на 2 м2 площі опалювального приміщення та додатково одне ребро на загальну площу. Така формула застосовується для приміщень висотою до трьох метрів.
Припустимо, площа кімнати з двома вікнами 30 м2, висота 2,8 м, тоді кількість секцій радіатора становить:
30 : 2 + 1 = 16
Тобто кількість секцій в радіаторі повинно бути не менше 16. Також можна розбити цю кількість на два радіатора по 8 секцій (під кожне вікно).
При підборі радіаторів необхідно враховувати і інші характеристики, такі, наприклад, як габаритні розміри, оскільки відстані від радіатора до підвіконня і до підлоги повинні бути не менше 10 див.
А для більш точного підбору радіаторів враховуються температура подачі і відвійок теплоносія, його тиск, характеристики самого опалювального приміщення: товщина стін, засклення, товщина перекриттів і т. д. і т. п. Такий розрахунок здійснюється проектними організаціями.
- Як розрахувати обсяг септикаЯкщо ви зіткнуся з проблемою розрахунку обсягу септика, читайте цю статтю. Ми розповімо Вам докладно від чого це залежить і який обсяг Вам потрібен!Повна версія статті
- Види радіаторів опалення і їх перевагиПорівняльний аналіз різних видів радіаторів опалення.Повна версія статті