Як розрахувати обсяг септика
Для того щоб правильно і точно зробити розрахунок септика і розібратися якого ж обсягу необхідний септик для відведення побутових стоків саме Вам, необхідно визначити такі значення:
- - кількість людей що проживають у будинку;
- - постійне або сезонне проживання;
- - кількість сантехніки і побутової техніки;
- - середній обсяг водоспоживання на одну людину;
- - резервний об'єм води на випадок приїзду гостей;
- - резерв на можливі несправності і протікання;
В середньому одна людина споживає 130-150 літрів на добу, при відсутності ванни, посудомийної і пральної машин. Будь септика необхідно 3 доби, щоб побутові стоки встигли очиститися. За цей час в септику відбувається відстоювання стічних вод, осадження в осад важкої фракції і спливання більш легкої (жирів). На прання та купання йде зазвичай ще 20% від середнього числа, тоді виходить вже 180 к. Так як септик встановлюється не на одне десятиліття, то рекомендовано враховувати можливі зміни в сім'ї, тому необхідно ще визначити невеликий запас. Потрібно ще врахувати, що до Вас можуть приходити гості, друзі та знайомі.
Наведемо приклад: Вас проживає 3 людини, в будинку є пральна машина, ванна, посудомийна машина. Ведемо розрахунок:
V = 180 л/добу. x 3 чол. х 3 діб. = 180 х 3 х 3 = 1620л + запас (15-20%) = 2000 л
Виходячи з цього ми розуміємо, на Вашу сім'ю буде достатньо придбати септик обсягом куба. У нас на сайті в категорії септики з армованого склопластику розрахована пропускна здатність кожного септика подобово. Тоді як же бути? Вважаємо:
V = 180 л/добу. х 3 особи = 180 х 3 = 540 л/добу. + запас (15-20%) = 700 л/доба.
Дивимося на характеристики септиків і розуміємо, септик об'ємом до 2 куб. м має пропускну здатність 700 л/доба.
Розраховуємо обсяг септика для заправки, сто, фабрики, місця загального користування
В данной ситуации все тоже не так страшно как кажется на первый взгляд. Не стоит учитывать кол-во человек, проживающих, работающих и т.д. Нам нужно с Вами знать месячное потребление воды в зданиях, которые мы будем подключать к септику. Поэтому мы возьмем это значение поделим на 30 календарных дней, получим суточный объем. Далее сравниваем его с пропускной способностью септика в сутки. Если у септика нет подходящего объема вы всегда можете сделать заказ индивидуально под Ваши требования.
Например у Вас заправочный пункт и Вы хотите поставить септик, ежемесячно потребляется около 60 000 л.
V = 60000/30 х 3 = 6 000л або 6 куб. м + запас (15-20%) = 7 куб. м
Якщо Вам сподобалася стаття, поділіться їй, будь ласка, в соціальних мережах. Так само не забувайте залишати коментарі. Залишилися питання? Телефонуйте нам.
- Види радіаторів опалення і їх перевагиПорівняльний аналіз різних видів радіаторів опалення.Повна версія статті