Вся правда про твердопаливних котлах!
Якщо ви опинилися на цій сторінці, то, швидше за все, Ваш браузер видав уже чимало результатів на запит «твердопаливний котел статті». Це не дивно, адже в наш час, коли ринок рясніє пропозиціями, людині, яка вирішила перейти з газового опалення на твердопаливні, непросто зрозуміти, який котел гарний, а який ні. Яка компанія дійсно клиентоориентирована, а яка просто прагнути продати товар.
Тим більше, не кожен хороший твердопаливний котел може підійти під Ваші потреби або, скажімо, приміщення.
У цій статті ми постараємося допомогти Вам визначитися з вибором, відповісти на питання «твердопаливний котел це що взагалі таке і «з чим його їдять»», вирішимо основні проблеми, включаючи, чим краще топити твердопаливний котел. Вибір залишиться за Вами — стаття не несе рекламного характеру (а тому і зображень товару Ви в ньому не знайдете.).
Отже, приступимо. Види твердопаливних котлів. Реальна тривалість горіння на одній закладці. Правда про товщині металу.
Твердопаливні котли варто розділити на кілька видів:
- бюджетні (маленькі з двома дверцятами)
- традиційні (3-4 дверцят на лицьовій стороні котла)
- шахтного типу (завантажувальна дверцята зверху котла)
- сверхдлительного горіння (круглі, горять зверху вниз)
Бюджетні твердопаливні котли являють собою досить просту конструкцію, невелика вага, підходять для невеликих приміщень (max 200 кв. м). Як правило випускаються з товщиною металу в 3 або 4 мм. Мають чавунні або водоохолоджувані колосники (труби). Якщо купувати такий котел для зазначеної вище квадратури, необхідно розуміти, що у Вас має бути утеплене приміщення, висота стелі 2,5-2,7 м. В цьому випадку тривалість горіння котла буде становити 2-4 години на дровах, 4-8 на вугіллі. При меншій квадратуру відповідно більше. Звичайно, тривалість горіння безпосередньо залежить від кількості палива і відповідно від розмірів топкової камери. Але на 8 годин горіння, які обіцяють виробники, вийти практично неможливо.
Плюси — такий котел не вимагає високих димарів, має варильну поверхню (залежить від моделі), простий та дешевий в монтажі. Добре підійде, як додаткове опалювальне обладнання, працюючи в парі з газовим чи електро котлом. Інакше Вам доведеться найняти кочегара на нічну зміну для завантаження палива. Інформація описана загалом, бувають і виключення, в залежності від індивідуального підходу. Ціни на такі котли 4-8 тис. грн.
Традиційні котли являють собою конструкцію, схожу на холодильник з трьома дверцятами для обслуговування. Між собою вони відрізняються товщиною металу (4-6 мм), видами теплообмінників, розмірами топкових камер, різною комплектацією і, зрозуміло, ціною. Такі котли будуть вже цілком самостійним обладнанням і випускаються для площ від 100 до 1000 кв. м. Найчастіше виробники описують їх, як котли тривалого горіння. Залежність тривалості горіння така ж, як і у бюджетних. Дані котли горять на дровах 4-8 годин, на вугіллі — до доби. Ціни на такі котли (наприклад, 10-12кВт) різняться від 8 до 18 тис. грн. Це залежить від пристрою і якості котла.
Котли шахтного типу мають завантажувальну дверцята зверху котла, велику топкову камеру і горять безпосередньо під теплообмінник через камеру згоряння внизу котла. Повітря потрапляє зверху або знизу (залежить від конструкції виробника), паливо горить тільки в нижній частині котла і по мірі згорання опускається вниз. Такі котли горять на дровах 6 - 16 годин на одній закладці. Ціни в середньому (на модель 12 кВт) 12-15 тис. грн.
Котли сверхдлительного горіння мають круглу конструкцію, що значно здешевлює вартість витрат на виготовлення, але внутрішні частини котла обходяться не дешево. Такі котли горять зверху вниз і дозволяють згоряти палива тривалий час на одному завантаженні. На дровах — 24 години на вугіллі — близько 72-х годин. Ціна таких котлів починається від 22 тис. грн., в залежності від внутрішньої конструкції.
Правда про товщині металу
Багато людей переживають, що, купивши котел товщиною 3мм, він прогорить. Але ці побоювання марні, навіть якщо нечесний продавець переконав Вас у зворотному.
Наприклад, Ви поставите каструлю з водою на вогонь — каструля ця служить Вам багато років. Поставите каструлю без води — вона згорить. Також і з твердопаливними котлами. За рахунок того, що котли мають водяну сорочку, вони не прогорають. А ось непідготовлена вода має високу ступінь кислотності, поступово з'їдає котел. Але на це потрібно багато років. Більш того, якщо Ви хочете зберегти котел в хорошому стані, бажано не зливати теплоносій із системи опалення. Поки в котлі вода, він у безпеці. Потрапляє повітря — починає розвиватися корозія.
Також варто відзначити, що чим товщі стінки котла, тим менше теплопровідність через неї, відповідно більше витрат палива на опалення.
Рекомендації:
- Перед покупкою чітко сформулюйте свої можливості і бажання.
- Розрахуйте можливі додаткові витрати, вибираючи той чи інший котел. Тоді Ви зможете вибрати для себе вигідну рішення, і уникнути зайвих витрат (димохід, монтаж тощо).
- По можливості, утеплювати своє приміщення — це істотно знизить витрати на паливо та підвищить ефективність роботи твердопаливного котла; спростить його обслуговування.
- Задумайтеся про встановлення буферної ємності (теплоаккумулятора). Вона в рази знижує витрати на паливо — якщо твердопаливний котел виробляє тепла більше, ніж необхідно, воно буде накопичуватися в баку, а коли котел не працюватиме, бак буде давати тепло замість котла.
- Монтаж повинні здійснювати висококваліфіковані фахівці.
Спасибі за увагу! Не забувайте залишати свої коментарі під цією статтею, нам важлива Ваша думка!
- Як розрахувати обсяг септикаЯкщо ви зіткнуся з проблемою розрахунку обсягу септика, читайте цю статтю. Ми розповімо Вам докладно від чого це залежить і який обсяг Вам потрібен!Повна версія статті